gospodarstwo agroturystyczne

Okolica


Nasza miejscowość leży na granicy Łagowskiego Parku Krajobrazowego. To co w Naszych okolicach warto zwiedzić to przede wszystkim:

Łagów Lubuski (8 km) – naturalna Perła Ziemi Lubuskiej, siedziba malowniczej gminy. Łagów jest malowniczo położony nad dwoma pięknymi jeziorami Trześniowskim (Ciecz) i Łagowskim. Turyści mogą tam korzystać z łodzi, kajaków i rowerów wodnych. Mogą Państwo pływać, łowić ryby, wędrować.
Wizytówką Łagowa jest Zamek dawna siedziba joanitów z połowy XIV w. oraz dwie bramy wyznaczające centrum: od wschodu Brama Polska (XV w. gotycka), od zachodu Brama Marchijska (XV w. w górnej części szachulcowa).
Najstarszą częścią zamku jest 35 metrowa wieża będąca teraz wieżą widokową oraz zachodnie skrzydło. Mury obronne otaczające zamek pochodzą z 2 połowy XIV w.

Boryszyn - Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU)zwany również jako Front Ufortyfikowany Łuku Odry-Warty (FF OWB) (8 km). Pętla Boryszyńska, należąca do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, jest jednym z największych założeń obronnych w Europie, a ich podziemia rozpoczynają się właśnie we wsi Boryszyn. Powstanie Pętli Boryszyńskiej sięga końca I Wojny Światowej, kiedy to na mocy Traktatu Wersalskiego, granice pomiędzy Niemcami a Polską ukształtowały się tak, że przez Wielkopolskę mieliśmy prostą drogę na Berlin. W 1933 r. rozpoczęto budowę pierwszej linii obronnej. W roku 1935 rozbudowę fortyfikacji wizytował sam Adolf Hitler. W części centralnej powstał kilkudziesięciokilometrowy system podziemny. Dziesiątki kilometrów zajęły umocnienia polowe, zapory przeciwpancerne, rozbudowano sieć kanałów, uregulowano rzeki.

Sulęcin (19 km) – jest także znaczną atrakcją turystyczną gdyż zachowały się tam jeszcze fragmenty murów obronnych z XIV w., gotycki kościół z XIV w., wzniesiony przez templariuszy. Obecnie jest to kościół rzymsko – katolicki pod wezwaniem Św. Mikołaja, ciekawy jest również urbanistyczny układ miasta z zabytkowymi kamienicami z XVIII I XIX w.