Góra Gorajec

Gorajec to drugie z kolei wzniesienie na Pojezierzu Łagowskim biorąc pod uwagę wysokość. Na szczyt Góry leżący na wysokości około 224 m. n. p. m. prowadzi czarny szlak pieszy, którego kolor w żadnym wypadku nie jest przesadzony. Począwszy od trudności trasy po fakt, że samo znalezienie oznaczeń czarnego szlaku będzie nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego mimo, że wzniesienie jest mniejsze niż opisywany wcześniej Bukowiec, to wygrywa z nim pod każdym innym względem.

Co prawda na szczyt można dotrzeć także innymi drogami, to my proponujemy zacząć tuż przy południowo-wschodnim krańcu jeziora Buszenko, prawie wis-a-wis punktu czerpania wody, o którym od razu pomyślimy będąc na szczycie, bo „Gdzie ja mam tą wodę”, będzie pierwszą myślą jaka przyjdzie nam do głowy. No i to uczucie, kiedy dochodzi się do szczytu, a tam okazuje się, że jesteśmy dopiero w połowie drogi.

Wszystkie wysiłki wynagrodzi nam jednak otoczenie pięknych bukowych lasów, ponieważ teren Gorajca leży na obszarze ochronnym siedlisk „Buczyny Łagowsko-Sulęcińskie”, a na szczycie odpoczniemy na przygotowanych ławkach i będziemy mieli możliwość wpisania się do książki pamiątkowej. Wybudowana jest tam również wieża widokowa, która podnosi wysokość góry o kolejne metry.

Zapraszamy do zmierzenia się z Górą Gorajec bo warto! a po zejściu możemy od razu wskoczyć do niezwykle czystej wody jeziora Buszenko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *