Okolica

Najbliższa okolica

Nasze gospodarstwo położone jest w przepięknym miejscu, a nasze lasy oraz pobliskie miejscowości oprócz walorów estetycznych i przyrodniczych, kryją wiele tajemnic.

Okoliczne lasy są bogate w dary natury jak grzyby, jagody czy maliny. Mieszka w nich również mnóstwo zwierzyny, którą czasami bardzo łatwo jest spotkać.

Lasy zapraszają do spacerów i wycieczek rowerowych, na których można zobaczyć wiele niezwykle urokliwych miejsc jak jeziora Buszno i Buszenko, najwyższe wzniesienia pojezieża Łagowskiego: Góra Bukowiec (wys.227,0 m n.p.m.) i Gorajec (wys. 223,0 m n.p.m.). Łąka Storczykowa, torfowiska. Jeżeli natomiast lubicie historię i tajemnice, również znajdziecie tu coś dla siebie. Wiele opuszczonych, zapomnianych miejscowości oraz obiektów. Każde z tych miejsc kryje w sobie wiele tajemnic.

Troszkę dalej

Podczas dłuższych wycieczek rowerowych, bądź samochodowych, możecie odwiedzić miejscowości położoe troszkę dalej od naszego gospodarstwa – na pewno nie pożałujecie.

Łagów

Naturalna Perła Ziemi Lubuskiej, malowniczo położona miejscowość z przecudownym zamkiem Joanitów otoczonym niezwykłej urody i czystości jeziorami Trześniowskim i Łagowskim.

Międzyrzecz

Miejscowość kojarzona zazwyczaj z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Jest jednak tam też średniowieczny zamek.

Świebodzin

Miasto Czesława Niemena choć bardziej znane z posągu Jezusa.

Park rozrywki „Majaland” (Kownaty)

Jeden z większych parków rozrywki w Polsce.

Jeszcze dalej

Nasze gospodarstwo to także, dzięki bliskiej odległości od Autostrady A2 oraz drogi expresowej S3, idealna baza wypadowa na dalsze wycieczki. Od nas wszędzie blisko.

Zielona Góra

Lubuski szlak wina i miodu.

Kostrzyn n. Odrą

Słynny festiwal Pol’and’Rock oraz Polska ostoja ptaków czyli Park Narodowy „Ujście Warty”.

Berlin

Największa w Europie tropikalna kraina.

Zachęcamy do zapoznania się z folderem obrazującym piękno naszych okolic

Folder otworzy się w nowym oknie przeglądarki internetowej, jeżeli chcesz do nas wrócić musisz zamknąć zakładkę.

Folder Po Górach i Dolinach Ziemi Sulęcińskiej